Čištění zubů? Žádný problém, máme na to appku!

Také bojujete s pravidelným čištěním zoubků vašich ratolestí? Ne a ne jim vysvětlit, jak správně a jak dlouho si zuby čistit? Máme doma stejný problém, a tak jsme se podívali na zoubek právě aplikacím, které slibují, že si s čištěním hravě poradí a děti to bude navíc bavit.

Ke stažení je celá řada aplikací, ty nejjednodušší nabízejí časovač na čištění doprovázený např. hudbou (čištění tak má lépe ubíhat), ty pokročilejší se pokouší dítěti předvést správnou techniku čištění, motivují vtipnými animacemi, milými postavami nebo virtuální nástěnkou připomínající, kolikrát si dítě ráno a večer zoubky poctivě čistilo. Ty nejpokročilejší aplikace se dají přes bluetooth propojit s elektrickým kartáčkem a nabízejí více interaktivních nebo herních prvků.

Níže naleznete 5 aplikací, které jsou zdarma (alespoň v osekané verzi) a použitelné v českém prostředí, tedy s minimem cizojazyčného textu anebo s českým překladem (což splňuje pouze jedna z aplikací na trhu). Na našem pomyslném řebříčku hodnocení se na prvním místě umístila aplikace Philips Sonicare For Kids a to nejen pro možnost stažení českého překladu s dabingem, ale i hodnotné interaktivní prvky a design. Můj 3letý syn si při prvním použití této aplikace vyčistil zuby hned dvakrát a na jeho věk překvapivě dobrou technikou (osobně se mi doposud i přes motivování a vysvětlování nedařilo dojít dále než k jedení pasty a kousání kartáčku:) Dokonce donutil i mně aplikaci k čištění použít a musím přiznat, že díky animaci, ve které čištěním ničíte zlé kazotvorné bakterie, jsem si zuby vyčistila mnohem pečlivěji než obvykle (ano, stydím se..). Přečtěte si naše hodnocení:

Philips Sonicare For Kids

Aplikaci phillze používat s elektrickým kartáčkem té stejné firmy, nebo bez něj. Lze vytvořit tolik profilů, kolik máte dětí, každý se pak stará o vlastní virtuální potvůrku – té je třeba každé ráno a večer vyčistit zoubky, což se samozřejmě dělá čištěním zoubků vlastních. Odměřené 2 minuty čištění doprovází animace motivující ke správnému čištění na všech místech. Za každé čištění dostane potvůrka vtipný dárek, přičemž pokud aplikaci propojíte přes bluetooth s kartáčkem, dárky jsou rozmanitější – převleky,

google-play    itunes-app-store-logo

 

Disney Magic Timer

Aplikaci disnelze přes bluetooth propojit s elektrickým kartáčkem od Oral-B, ale dítě jí může vesele používat i s obyčejným kartáčkem. Disney Magic Timer je stylizován do Disney pohádek, nabízí virtuální nástěnku, tipy na čištění a 2-minutový časovač. Za každé vyčištěné zoubky si můžete nalepit nový obrázek do virtuálního alba. Jeho velkou nevýhodou ale je, že animace, která běží při čištění nemá se samotným čištěním příliš společného, kartáček postupně odkrývá obrázek s Disney postavičkami.

google-play    itunes-app-store-logo

 

My Teeth

Designově velmi vydařená my teethaplikace pro iOS, která nabízí časovač na čištění doprovázený pěkně vysvětlující animací pro správnou techniku. Na začátku si dítě vybere postavičku, která ho bude provázet čištěním (pro větší výběr je třeba dokupovat), ta pak velice názorně ukazuje, jak držet kartáček, v jakých místech, jakým směrem a jak dlouho čistit.

itunes-app-store-logo

 

Happy Kids Timer – Morning

V tétoScreenshot_2017-02-28-20-34-14 aplikaci lze nastavit aktivity, které má dítě ráno zvládnout – ustlat postel, obléci se, učesat, vyčistit zuby apod. Pěkná animace je vždy doprovázena časovým odpočtem, který např. u čištění zubů nedovolí aktivitu přeskočit, pokud netrvá alespoň 1 minutu.

google-play    itunes-app-store-logo

 

Tooth Fairy Timertooth fairy

Jednoduché dvouminutové stopky na motivy zubních víl. Na výběr je několik typů víl, víláků a barevných schémat. Takže pokud vaše děti věří na zubní víly, vyzkoušejte 😉 Jde o jednoduchý časovač bez interaktivních prvků, což nemusí být na škodu. Technika čištění bude ale na vás.

google-play    itunes-app-store-logo

 

 

Přejeme zdravé zubaté úsměvy a spokojené děti :)

 

Pokud se Vám článek líbil, poděkujte nám jeho sdílením