Sago Mini Friends

Sago Mini Friends zve děti k nenáročné hře. Na začátku si lze vybrat z několika zvířátek a pak už jen klepat na dveře jeho kamarádů. Ti nás zvou k jednoduchým aktivitám, někdy více vzdělávacím, jindy veskrze zábavným: svačina a mytí nádobí, odpolední spánek, maškara, zalévání květin apod.

Aplikace má velice líbivý design, děti jistě ocení možnost volné hry, s většinou předmětů lze zacházet dle libosti, prostředí je vysoce interaktivní. Pěkným způsobem jsou představovány jednoduché sociální dovednosti, jako spolupráce, pomoc druhým a sdílení.

Hru lze nejlépe využít s kamarády nebo s rodičem, kdy můžete společně (aplikace zvládne interakci více rukou) vymýšlet navazující příběhy. V aplikaci je sekce pro rodiče, která vysvětluje, jak hrát a na jaká témata lze případně navazovat. Naše návrhy na aktivity na ven najdete níže v sekci Nebojte si hrát doopravdy.

Podívejte se na oficiální video:

 • Učení
  3
 • Propojení s
  každodenním životem
  4
 • Kreativita
  4
 • Podpora
  3

Doporučený věk:  2 – 4

Operační systém: iOS (minimálně 5.1.1), Android (minimálně 4.0.3)

Velikost: 76,7MB (iOS), 82MB (Android)

Cena: zdarma (placený nadstandardní obsah, vývojář nabízí i další navazující  placené aplikace)

Hodnocená verze: 1.0

images SMARTdudlík je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace.
Děkujeme Vám za podporu!

google-play    itunes-app-store-logo

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Hodnocení aplikací pro děti

DOOPRAVDY

Možné navazující aktivity do přírody:

Stavění domečků z přírodnin

Tato aktivita rozvíjí představivost, sociální kompetence a buduje vztah k přírodě.

 • Kdy: podzim, jaro, léto
 • Čas: 2 hodiny
 • Popis: Nejedná se o složitou hru. Ideální je zapojit více dětí a nechat je v první části aktivity tvořit vlastní domečky z přírodnin (mechu, větviček, listí, kamínků a podobně). Poté, co si děti domečky postaví, podpoříme děti v tom, aby se šli podívat na vytvořené domečky ostatních dětí. Každé z dětí “pozve návštěvu k sobě do domečku”. Ukáže jí, co se v něm nachází, pozve ji na čaj a buchtu a vysvětlí, s kým v domečku pobývá. Pokud si s dítětem hrajeme sami, jdeme k němu na návštěvu my sami a popovídáme si s ním “u čaje”. Společnou chvíli rozvíjíme, můžeme předstírat, že jsme nepřišli sami, ale také s dalšími kamarády.

Stavění domečků ze sněhu

Tato aktivita rozvíjí představivost, sociální kompetence a buduje vztah k přírodě.

 • Kdy: zima
 • Čas: 1 hodin dle počasí
 • Popis: Nejedná se o složitou hru. Ideální je zapojit více dětí a nechat je v první části aktivity tvořit vlastní domečky ze sněhu. Poté, co si děti domečky postaví, podpoříme děti v tom, aby se šli podívat na vytvořené domečky ostatních dětí. Každé z dětí “pozve návštěvu k sobě do domečku”. Ukáže jí, co se v něm nachází, pozve ji na čaj a buchtu a vysvětlí, s kým v domečku pobývá. Pokud si s dítětem hrajeme sami, jdeme k němu na návštěvu mi sami a popovídáme si s ním “u čaje”. Společnou chvíli rozvíjíme, můžeme předstírat, že jsme nepřišli sami, ale také s dalšími kamarády.

 

Vyzkoušeli jste aplikaci? Podělte se v komentářích o své dojmy a vlastní hodnocení v Leave a Reply níže:

Pokud se Vám článek líbil, poděkujte nám jeho sdílením

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *