Sound Touch

Sound Touch je velice jednoduchou aplikací představující nejrůznější zvuky – zvířata, dopravní prostředky, hudební nástroje. Po kliknutí na obrázek z hlavní obrazovky se ukáže fotografie dané věci (zvířete apod.) doprovázená reálným zvukem. U každého obrázku se točí 5 fotografií s různými zvuky.

Pozitivem aplikace je využití reálných fotografií, jež jsou obecně pro učení velice vhodné, a zařazení objektů, které jsou dětem z naší kultury blízké. 5 fotografií je pro učení menších dětí vcelku přijatelné množství, pokud je aplikace využívána opakovaně. Negativem je nulová doplňující informace pro rodiče o navazujících aktivitách a u Lite verze, která je zdarma a nabízí jen dvě základní obrazovky (zvířata z farmy a dopravní prostředky), zcela chybí ochrana proti stahování placeného obsahu dětmi. Reklama je zde obecně vcelku agresivní.

Podívejte se na oficiální video:

 • Učení
  4
 • Propojení s
  každodenním životem
  4
 • Kreativita
  1
 • Podpora
  1

Doporučený věk:  2 – 5

Operační systém: iOS (minimálně 5.1.1), Android (minimálně 3.0)

Velikost: 341MB (iOS, plná verze), 241MB (Android, plná verze)

Hodnocená verze: 3.50

Cena: 139 Kč plná verze, Lite verze zdarma (link níže)

images SMARTdudlík je nezisková iniciativa, používáním našich linků na iTunes a Microsoft Store nám pomůžete získat malé procento z ceny aplikace.
Děkujeme Vám za podporu!

google-play    itunes-app-store-logo

Proces hodnocení je detailně popsán v článku Hodnocení aplikací pro děti

DOOPRAVDY

Možné navazující aktivity do přírody:

Posloucháme svět

Jednoduchá aktivita, která rozvíjí smysly a koncentraci dítěte.

 • Kdy: jaro, léto, podzim
 • Čas: 45 minut
 • Počet dětí: 1 – 20
 • Popis: Vezmeme své dítě (děti) do přírody, která se však může nacházet i kousek od lidské civilizace. Zavážeme mu oči, pokud nebude chtít, můžeme si oči zavázat společně. Sedneme si a potichu posloucháme své okolí. Zaměříme se nejprve na zvuky pocházející z přírody, např. jednotlivé ptačí hlasy, zvuky způsobené větrem, stromy, potůčkem. Posloucháme, dokud to dítě baví a je klidné. Poté si ještě poslepu, případně už bez šátku povídáme o tom, co vše jsme slyšeli. Následně opakujeme aktivitu, ale zaměříme se na zvuky civilizace. Je možné, že se těchto zvuků dotkneme už při první části aktivity, hodně záleží, jaké místo pro ni zvolíme, není to však vůbec na škodu. Na hru můžeme navázat ještě krátkou aktivitou po návratu domů. Necháme dítě nakreslit, co vše během venkovní hry slyšelo a objevilo.

Chodíme po mechu, jenom tak po sluchu

Aktivita rozvíjí hmat a další smysly dítěte a také buduje důvěru mezi hráči (v našem případě rodič a dítě, sourozenci).

 • Kdy: jaro, léto, podzim
 • Čas: 45 minut
 • Počet dětí: 1 – 20
 • Popis: Vezmeme své dítě (děti) do přírody a zavážeme mu oči. Provádíme ho po lese, louce a “ukazujeme” mu, co se nám líbí.  Vše se odehrává potichu, prováděného hráče vedeme pouze jemným tlakem na rameno. Tak, kde chceme, aby se na něco zaměřil, stiskneme jeho rameno silněji. Necháváme ho přivonět si například ke květům, kůře stromů, mechu, hlíně a sahat na různé přírodniny (větvičky, jehličí). Pak si role obrátíme a necháme dítě, aby provedlo ono nás, aby nám ukázalo, co se mu v místě líbí. Na závěr aktivity si společně sedneme a povídáme si o tom, co jsme cítili, zda nás něco překvapilo a jak, co jsme slyšeli a tak podobně. Můžeme si povídat také o tom, jaké to je, být slepý.

Vyzkoušeli jste aplikaci? Podělte se v komentářích o své dojmy a vlastní hodnocení v Leave a Reply níže:

Pokud se Vám článek líbil, poděkujte nám jeho sdílením

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *